عنوان طرح:

ساخت داروی گیاهی زخم پای دیابتی

Making herbal medicine for diabetic foot ulcer

ساخت دارویی برای بیماران زخم پای دیابتی با عوارض کم و قیمت مناسب و اثربخشی خوب و همچنین طول درمان کوتاه. انتظار می رود این دارو بصورت پودر و پماد وارد بازار دارو کشور شود و نتایج خوبی ببار آورد.

در حال حاضر آمار دقیقی در خصوص شیوع دیابت و زخم پای دیابتی در کشور ما وجود ندارد اما می‌توان گفت چند میلیون نفر در کشور به دیابت نوع یک و دو مبتلا هستند که از این تعداد حدود  ۱۵ درصد افراد دیابتی در طول عمر خود دچار زخم پای دیابتی می‌شوند که ۳۵ درصد از آنها دچار قطع عضو می‌شوند. با توجه به اینکه طول مدت درمان زخم پای دیابتی طولانی است و بین دو تا پنج ماه درمان زخم پای دیابتی به طول می‌انجامد که این مساله هزینه زیادی را در بودجه سلامت کشور ایجاد می‌کند. حال ما دارویی با پایه صرفا گیاهی ساخته ایم که نه تنها موجب درمان کامل زخم پای دیابتی می شود بلکه طول درمان این دارو 1 تا 3 هفته می باشد.

این دارو یک داروی کاملا گیاهی و بی خطر می باشد که در عین حال با دارا بودن اثرات ضد التهابی، ضد ورم و درد و جلوگیری از خونریزی و اثربخشی سریع و بهبود کامل و خاصیت آنتی سبتیک آن موجب تسریع فرآیند التیام زخم های دیابتی می شود. این دارو بصورت موضعی استفاده می شود.

 

مهمترين نتايج حاصل از اجرای طرح:

ساخت دارویی با عوارض کم و قیمت مناسب و اثربخشی خوب با طول درمان کوتاه برای بیماران زخم پای دیابتی.