به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کارگروه توسعه و توانمند سازی استارت آپ ها(کسب و کارهای نوپا) به ریاست دکتر سید شمس الدین هاشمی ، رئیس پارک علم و فناوری استان، در محل شرکت شهرکهای صنعتی استان برگزار شد.

در این نشست که معاون پژوهشی دانشگاه مادر استان ،رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و معاونین پژوهشی سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی،معاون پژوهشی آموزش و پرورش استان، معاون آموزش فنی و حرفه ای استان ، نماینده بنیاد نخبگان استان ، و نماینده اتاق بازرگانی یاسوج حضور داشتند آئین نامه اجرایی این کارگروه تصویب شد.

رئیس پارک علم و فناوری استان اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد، اولین استان تشکیل دهنده این کارگروه بوده است و در جلسات هیات امنا و روسای پارک های علم و فناوری ،از ایده تشکیل این کارگروه استقبال شده است.

دکتر هاشمی در این نشست با اشاره به رسالت مشخص و معلوم پارکهای علم و فناوری در حوزه فناوری و استارت آپ ها گفت: هدف اصلی از تاسیس پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد، پیشبرد اقتصاد دانش بنیان ،رشد و توانمند سازی کسب و کارهای نو، و شرکت های دانش بنیان و همچنین بهبود فرآیند تجاری سازی فناوری ها بوده است.


وی اضافه کرد : متاسفانه وجود بسیاری از موازی کاری ها در حوزه فناوری هدف اصلی را از ما دورتر خواهد کرد.


رئیس کارگروه توسعه و توانمند سازی استارت آپ ها لازمه موفقیت در این حوزه را هماهنگی، همدلی و حرکت در کار گروهی دانست.وی همچنین مزیت ها و پتانسیل های استان را در جهت توسعه استارت آپ ها کم نظیر دانست و افزود : اگر قرار است در مسیر رونق تولید حرکت کنیم بایستی علمی،منطقی و کارشناسانه حرکت کنیم.

وی در پایان ضمن تشکر از دانشگاه ها و مراکز رشد و همچنین ادارات عضو این کارگروه اظهار داشت : پارک علم و فناوری استان برای رشد، توسعه و توانمند سازی واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

 

دکتر سید هاشم موسوی جهان آباد مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان که میزبانی این نشست را بر عهده داشت در پایان با اشاره به برگزاری موفق رویداد ایده شو در کنار پارک علم و فناوری استان اظهار داشت : همه باید در کنار هم و با حرکت به سوی یک هدف مشترک تفاهم و تعامل را افزایش دهیم و یقین بدانیم یکی از راه های عبور از مشکلات یکدلی و بهره مندی از خرد جمعی است.