رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت:این پارک ایده های موثر در زمینه مبارزه با ویروس کرونا را مورد حمایت ویژه قرار می دهد.

سید شمس الدین هاشمی  افزود: پارک علم و فناوری برای حمایت از ایده هایی که می تواند در مبارزه با ویروس کرونا موثر باشند اعلام آمادگی می کند.

وی ادامه داد:  شرکت هایی که در پارک عضو نیستند نیز می توانند ایده های خود را مطرح کنند و ما نیز آنها را برای عضویت در پارک یاری می کنیم تا بتوانند از حمایت ها و تسهیلاتی که دولت برای گذر از بحران موجود و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا  برای صاحبان ایده در نظر گرفته بهره مند شوند.

پیش از این صندوق نوآوری و شکوفایی کشور اعلام کرده بود قصد دارد خارج از روال معمول از شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه فناوری به منظور مقابله با کرونا حمایت کند. و از شرکت ها دعوت کرده بود که در زمینه طراحی و ساخت ماسک، دستگاه‌ها و محصولات ضد عفونی کننده، نرم‌افزارهای مدل سازی و شبیه سازی، کیت و دارو ایده‌های خود را ارائه کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  نیز در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها بر لزوم حمایت از واحدهای فناور دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در تولید محصول یا خدمت موثر در مقابله با کرونا، تاکید کرد.