به منظور حمایت از افراد حقیقی و حقوقی، موسسات کوچک و متوسط در توسعه کارآفرینی، مرکز رشد شهرستان کهگیلویه وابسته به پارک علم و فناوری استان در آینده ی نزدیک افتتاح خواهد شد.

 

مرکز رشد کهگیلویه  کمک می کند تا کارآفرین بتواند با دریافت حمایت های ویژه، دستاوردهای تحقیقاتی، ایده های نوین، یافته های علمی خود را به کسب و کار تجاری تبدیل نماید.

 

 در این مرکز ، افراد حقیقی و حقوقی صاحب ایده و طرح های نوآور و فناور می توانند مستقر شده و علاوه بر استفاده از امکانات و زیرساخت های موجود (کتابخانه، اینترنت، فضای کاری و امثالهم ) از دیگر  حمایت های مختلف مرکز از جمله ارائه تسهیلات مالیاتی، نظام وظیفه، گمرکی، بیمه ای و تسهیلات مالی  نیز برخوردار گردند.

 

مرکز رشد واحدهای فن آور شهرستان کهگیلویه مرکزی است چند منظوره که  تحت نظارت پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت طی ماه های گذشته  فعالیت خود را به طور جدی شروع کرده است.

 

علاوه بر این میتوان گفت هدف این مرکز ارائه خدمات پشتیبانی جهت ایجاد و توسعه حرفه های جدید توسط کارآفرینان و مالکین ایده های نو در زمینه های کسب و کار  است که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف( فناوری، کشاورزی، صنعتی، خدمات، گردشگری وامثالهم)  منتهی به فن آوری شده اند و اهداف اقتصادی مبنی بر دانش و فن دارند.

 

به طور کلی مأموريت اصلى مرکز رشد واحد های فناور شهرستان کهگیلویه، ايجاد فضاى مناسب جهت تجارى كردن دستاوردهاى تحقيقاتى و فناورانه و حمايت از توسعه كسب و كارهاى دانش‌بنيان مى باشد. این مرکز با ارايه خدمات حمايتى از ايجاد و توسعه کسب و کارها و حرفه های  جديد توسط كارآفرينان در قالب واحدهاى نوپاىِ فعال صاحب ايده در حوزه فناوری هاى پيشرفته و اهداف اقتصادى مبتنى بر دانش و فناورى پشتيبانى مى كند.

 

رئوس اهدافی که مرکز رشد شهرستان با حمایت پارک علم و فناوری استان  برای دستیابی به آنها برنامه ریزی نموده و تلاش می نماید به شرح زیر است:

 

۱-  بسترسازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی.

 

۳- ایجاد زمینه کارآفرینی، حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقیق جوان.

 

۳- کمک به رونق اقتصاد محلی مبتنی بر فناوری.

 

۴- ایجاد فضای فیزیکی  لازم جهت گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش محور و فناور فعال در زمینه های فناوری.

 

۵- بسترسازی به منظور ایجاد فرصت های شغلی مناسب جهت جذب کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی در زمینه های فناوری.

 

۶- تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه در بازار.

 

تاکنون قریب به ۱۵ گروه فناور جهت استقرار در مرکز رشد کهگیلویه درخواست خود را ثبت نمودند که تعدادی از آنها مورد بررسی هیئت داوران مربوطه قرار گرفت . لازم به ذکر است مرکز رشد واحد های فناور کهگیلویه آماده همکاری با آن دسته از مالکین ایده ها و کسب و کار های نوآورانه و همه ی افراد و گروه های حقیقی و حقوقی می باشد که برای پیاده سازی و اجرای ایده های خود با مشکل مواجه هستند.

 

این  مرکز تا زمان تجاری سازی و تولید محصولات قابل توزیع با ارائه تسهیلات پیش گفته از صاحبان ایده ها ی نو حمایت خواهد کرد.

 

لذا مخاطبین گرامی در شهرستان کهگیلویه  برای استقرار در مرکز  رشد شهرستان می توانید به آدرس  www.mrk.kbstp.ir مراجعه نمایند و دخواست خود مبنی بر استقرار در مرکز را ثبت نمایند. یا به آدرس دفتر این مرکز واقع در دهدشت- فلکه ی شهید شیرودی، ۱۸۰ دستگاه- دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت مراجعه نمایند.