معاون پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با دانش بنیان شدن یکی از شرکت های زیر مجموعه مرکز رشد دهدشت ،تمامی مراکز رشد استان دارای شرکت دانش بنیان شدند و توازنی نسبی در توزیع این شرکتها در استان برقرار شد.

علی طیبی  افزود: در نخستین سال فعالیت مرکز رشد دهدشت، "شرکت پیشگام فناوران موفق امید" توانست شرایط لازم برای پیوستن به  دانش بنیان های کشور را کسب کند.

وی اظهار داشت:شرکت پیشگام فناوران موفق امید، نهمین شرکت دانش بنیان استان است و در حال حاضر تمامی شهرستانهای بزرگ استان دست کم یک شرکت دانش بنیان دارند که توازن برقرار شده است.
وی ادامه داد: کمتر از یک سال از آغاز فعالیت مرکز رشد دهدشت می گذرد و این مرکز بهمن ماه ۹۹ به صورت رسمی افتتاح شد.
طیبی یادآوری کرد: پارک علم و فناوری استان فعالیت خود را  اسفند  ماه سال ۹۷ با ۲ شرکت دانش بنیان و ۱۴ واحد فناور آغاز کرد و حالا ۹ شرکت دانش بنیان و ۴۴ واحد فناور در پارک و مراکز رشد استان مستقر هستند.
 وی ادامه داد: فضای فیزیکی و ساختمان های پارک در سال نخست فعالیت یک هزار و ۱۳۵ متر مربع بود که در حال حاضر ۱۰ هزار و ۴۳۵ متر مربع در اختیار پارک است.
به گفته طیبی تعداد اشتغال مستقیم ایجاد شده توسط شرکتها و واحدهای پارکی استان ۳۰۴ نفر است.

مجموعه شرکت های پارکی در سال ۹۹ حدود ۱۲۰ میلیارد ریال فروش محصول داشته اند که نسبت به سال ۹۷  رشد بیش از ۳ برابری را نشان می دهد