به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان، جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کهگیلویه،با حضور مدیران دستگاههای دولتی، روسای دانشگاه ها و بانک های شهرستان کهگیلویه در مرکز رشد دهدشت برگزار شد.
بر پایه این گزارش مسئول راه اندازی مرکز رشد دهدشت گزارشی از فرآیند استقرارمرکز،اخذ مجوز از وزارت علوم،افتتاح و تعداد فناوران پذیرش شده در این مرکز ارائه نمود.
جمالی به پذیرش چهار ایده از میان ۲۵ درخواست استقرار در مرکز اشاره کرد و گفت :یکی از این شرکت ها  که در حوزه ی مهندسی شیمی پذیرش شد، اخیرا به شرکت دانش بنیان تبدیل شده است و دیگر شرکت ها در حوزه های مهندسی پزشکی، گیاهان دارویی و فناوری اطلاعات مشغول به فعالیت هستند.
رییس پارک علم و فناوری استان نیز که بصورت ویدیوکنفرانس در این نشست حضور داشت،به اهمیت اکوسیستم نوآوری و لزوم حمایت مسئولین از این نهاد ها برای شکوفایی استعداد های جوانان شهرستان کهگیلویه اشاره کرد.
دکترهاشمی با اشاره به اینکه جنگ آینده، جنگ فناوری خواهد بود، اضافه کرد:مرکز رشد دهدشت می تواند در حوزه های فناوری و نوآوری پشرفت های چشمگیری داشته باشد و یقینا شرط شکوفایی مرکز رشد دهدشت حمایت مسئولین این شهرستان است.
فرماندار کهگیلویه نیز ضمن تحسین برانگیز خواندن فعالیت های مرکز رشد دهدشت در این مدت کوتاه، ثبت اولین شرکت دانش بنیان دهدشت را نقطه ی عطف توسعه ی اقتصاد مبتنی بر دانش دانستند و برای رفع مشکلات و موانع مرکز رشد اعلام آمادگی کرد.
کریمی نژاد خطاب به مسئولین ستاد ساماندهی گفت:یکی از ارزیابی های نهادهای دولتی، ارتباط با مرکز رشد دهدشت خواهد بود.
وی افزود:اداره کل ورزش و جوانان تا یک هفته ی دیگر باید تکلیف خانه جوان دهدشت را که ۲ سال از افتتاح آن گذشته ولی بی استفاده مانده است روشن کند.