با تاکید بر توسعه فناوری دیجیتال

 مرکز نوآوری ict ایجاد خواهد شد

 به‌گزارش روابط‌عمومی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، نشست چندجانبه راه‌اندازی مرکز نوآوری ict در محل پارک علم و فناوری استان برگزار شد. در این نشست، رئیس پارک علم و فناوری استان با تاکید بر وجود منابع انسانی شایسته و نخبه در استان گفت: پرداختن به برخی از حوزه‌ها وظرفیت‌های استان، محدودیت‌های خاصی دارند. اما در حوزه فناوری اطلاعات می‌توان بدون محدودیت و تنها با تکیه‌بر توان و دانش افراد متخصص و نخبه این حوزه به قله‌های این حوزه دست یافت.

 دکتر محسن فرزین حضور شرکت‌های بخش خصوصی را در تجاری‌سازی و تولید محصول ضروری دانست و افزود: پارک علم و فناوری در راستای شناسایی استعدادها، تسهیل موانع کسب‌وکار و حمایت‌های مادی و معنوی در حمایت از نخبگان و فناوران، حرکت خود را پرشتاب‌تر از گذشته ادامه خواهد داد.

 وی با تمجید از مشارکت بخش خصوصی در راه‌اندازی مراکز نوآوری اظهار داشت: این‌گونه اقدامات مسیر روشنی برای سایر فناوران و کارآفرینان ترسیم خواهد کرد.

 در این نشست رئیس بنیاد نخبگان استان نیز از حمایت ها و ظرفیت های بنیاد نخبگان سخن گفت. شناسایی و هدایت نیروهای انسانی، اجرای طرح‌های مبتنی بر توسعه کسب‌وکارها ، ایجاد کانون‌ حامیان علم و فناوری و همچنین خانه‌های نخبگان را در زمره فعالیت‌های این بنیاد دانست.

 دکتر اکوانی ظرفیت‌های بخش خصوصی در توسعه کسب‌وکارهای حوزه فناوری را مهم ارزیابی نمود.

 مهندس خواجوی معاون شرکت شهرک‌های صنعتی نیز سرمایه‌گذاری خرد را برای دستیابی به اهداف بزرگ بااهمیت خواند و از برخی موانع بوروکراتیک و اداری در دستیابی به موفقیت‌های حوزه فناوری انتقاد کرد.

 وی فضاهای فیزیکی در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی را برای ایجاد مراکز نوآوری و شتاب دهنده‌ها مناسب دانست و اذعان کرد: بایستی بتوانیم واحدهای فناور را به سمت شهرک های صنعتی سوق دهیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز با اشاره به حمایت‌های ویژه از این حوزه اظهار داشت: لازمه دستیابی به اهداف بلند مدت در حوزه‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات اتفاق‌نظر در مباحث توسعه است. مهندس رادمنش اظهار داشت: ۳۸ درصد شرکت‌های برتر دنیا دارای مراکز نوآوری هستند. وی در جهت ایجاد این مرکز نوآوری اعلام آمادگی کامل نمود. دکتر روح‌اله رحیمی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم وفناوری استان نیز مراکز نوآوری را از ارکان اصلی اکوسیستم فناوری دانست و از همدلی ارگان‌ها در جهت توسعه مراکز نوآوری در استان تشکر کرد.

 مهندس مؤمنی مدیر عامل شرکت آریونت نیز از پیشرفت های حوزه فناوری دیجیتال گفت و افزود: بسیاری از صاحبان صنایع مخابراتی و با سابقه، امروز از شرکت‌هایی همچون ما درخواست فناوری دارند. وی همچنین خواستار تبدیل استان به قطب فناوری درمنطقه جنوب شد.