به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان، آیین رونمایی از کتاب «رویکردی به دانشگاه کارآفرین هنر» نوشته حسین خلیلی در پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 حسین خلیلی مؤلف، مدرس دانشگاه و مشاور پارک علم و فناوری استان در خصوص تألیف جدید خود و حوزه اقتصاد هنر گفت: از سال 91 در حوزه کسب و کار و کارآفرینی با حوزه هنری فعالیت کردم، اولین فارغ التحصیل این رشته بودم و اولین کارگاه در خصوص اقتصاد هنر را برگزار کردم، 5 کتاب در حوزه هنر و کارآفرینی با همکاری حوزه هنری تألیف کردم و 6 سال در حوزه اقتصاد هنر تدریس داشتم.

خلیلی اظهار کرد: کتاب رویکردی به دانشگاه کارآفرین هنر حاصل 2 سال مطالعه و تحقیق، بررسی میدانی، نظری و تجربیاتم از فعالیت در عرصه‌های مختلف پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی، وزارت ارشاد، دفتر توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و چندین سال تدریس و شناخت بازار هنر در دانشگاه سوره بوده است.

این مدرس دانشگاه گفت: این کتاب به این موضوع می پردازد که دانشگاه‌ها با روال فعلی تربیت دانشجو و دانش آکادمیک به بن بست می رسند، از این رو با شکل‌گیری دانشگاه‌های موازی در آموزشگاه‌های مختلف هنری مواجه هستیم، آموزشگاه‌ها همان رسالت را دارند، ولی دانشگاه‌ها تنها به مدرک رسیده‌اند، در برهه کنونی مدرک برای دانشجویان ملاک نیست و دانشجو از مدرک عبور کرده است.

وی با اظهار اینکه «در مدرک گرایی بازار کاری وجود ندارد»، افزود: از سال‌های گذشته که سیاست‌های یونسکو به سمت توسعه صنایع خلاق رفت، دانشگاه‌های زیادی به سمت دانشگاه‌های کارآفرین هدایت شدند.

مشاور رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: در این کتاب بیش از 50 دانشگاه که به سمت کارآفرینی رفته‌اند واکاوی شده است، حتی می‌بینیم دانشگاه‌هایی مثل‌ام آی تی که دانشگاهی کاملاً صنعتی است، به حوزه فرهنگ ورود کرده است.

مولف این کتاب افزود: در بخش آخر این کتاب، وضعیت ایران مورد بررسی قرار گرفته، راهکار‌ها برای در پیش گرفتن رویکرد کارآفرینی در دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفته، پارک‌های ملی علوم نرم فرهنگی یکی از این راهکار‌ها است که توسعه اقتصاد هنر را تضمین می‌کند.

حسین خلیلی درپایان از رئیس و مجموعه پارک علم و فناوری استان به دلیل حمایت از عرصه فرهنگ و فعالان عرصه فرهنگ و فناوری تقدیر کرد.