به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری از گچساران، نشست مشترکی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرحیم عبودی مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهرستان گچساران حجت الاسلام والمسلمین سید عنایت الله هاشمی منش، دکتر روح اله رحیمی قائم‌مقام پارک علم و فناوری استان و فناوران مرکز رشد برگزار گردید. در ابتدای این جلسه بازدید از شرکت ها و واحدهای مستقر در مرکز صورت گرفت.

در ادامه دکتر رحیمی به موضوعات رسالت مراکز رشد، پارکهای علم فناوری و معرفی شرکت ها فناور و دانش بنیان مستقر در مرکز رشد گچساران پرداخت و سپس با بیان اینکه راه برون رفت استان و شهرستان مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری توجه به توسعه کمی و کیفی حوزه دانش بنیان و شرکتهای فناور می باشد، اضافه کرد: حمایت های شما  قطعا می تواند گامی موثر در توسعه اقتصاد دانش بنیان به عنوان رکن اصلی اقتصاد مقاومتی باشد.در ادامه این جلسه شرکت های فناور و پارکی به بیان مشکلات و نظرات خود پرداختند.

حجت‌الاسلام عبدالرحیم عبودی تشریح کرد: باتوجه به توانمندیهای شما که در گوشه ای از این شهرستان فعالیت می کنید به نظر می رسد که عموم مردم و مسئولین با شما فناوران آشنایی ندارند و گمنام هستید. ازین جهت دعوت می کنم از مسئولان شهرستانی و استانی بیایند و ببینند که واقعا ما "می توانیم" قابل تحقق هست و فناوران و افرادی وجود دارند که در گوشه های این استان و شهرستان برای دستیابی به این شعار مشغول به فعالیت هستند و خیلی خوشحالم و مفتخرم که به عنوان یک طلبه درجمع شما فناوران قرار گرفتم. ان شاالله که در استان و شهرستان با حضور امام جمعه جوان و توانمند حاج آقای هاشمی منش گامهای خوبی برای شما فناوران برداشته خواهدشد.

در ادامه حجت الاسلام سید عنایت الله هاشمی منش امام جمعه شهرستان افزود: مایه توفیق است که در جمع شما نخبگان و فناوران این شهرستان قرار گرفتم. وی افزود: در دنیا، علم و فناوری همواره درحال پیشرفت است، رابطه علم و فناوری رابطه دوسویه است، هرچقدر تولید علمی داشته باشیم همان قدر پیشرفت در سایر حوزه ها هم بیشترخواهد بود. امروز به این نتیجه رسیدیم که چقدر استعداد در این استان و شهرستان وجود دارد. به نظر من مرکز رشد یکی از سه ضلع اصلی مثلت زیست بوم علمی، فناوری و برنامه ریزی است که هر چقدر پیشرفت در مباحث علمی و فناوری داشته باشیم این پیشرفت موجب رسیدن به نقطه مطلوب خواهد شد و با تکیه بر حدیث "العلم سلطان" علم سلطنت و اقتدار می آورد، کشورهای که ادعای قدرت و بزرگی می کنند عمده دلیل این قدرتها علم است.

امام جمعه شهرستان گچساران افزود:  درفضای علمی معتقدیم باید تلاش و حمایت کرد و قطعا در حد توان کمک و تلاش خواهیم کرد که به مرکز رشد کمک  شود.در آخر ان شاالله جلساتی با مدیران شهرستانی در مرکز رشد برگزار خواهیم کرد تا شما فناوران بتوانید با تخصص خود مردم،مدیران و مسئولان را حمایت کنید.

لازم به ذکرست ۳۲ شرکت فناور، دانش بنیان و خلاق در حوزه های فناوری اطلاعات، پزشکی، کشاورزی، نانوتکنولوژی، ساخت و تولید، صنایع خلاق و فرهنگی، اینترنت اشیا، انرژی ، نفت، محیط زیست و گیاهان دارویی در مرکز رشد واحدهای فناور گچساران در حال فعالیت و تلاش هستند.