وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر «سیدنصرالله افتخاری» را به عنوان رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، در حکم انتصاب دکتر زلفی گل، خطاب به دکتر افتخاری آمده است:

«پس از حمد خدا و درود و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجربه جناب‌عالی و با عنایت به پیشنهاد معاون محترم فناوری و نوآوری، به موجب این حکم به مدت چهار سال به عنوان رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد منصوب می‌شوید.

امید است با توجه به راهبردهای اساسی دولت مردمی، نقش شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نوآوری به‌ویژه توسعه پارک و مراکز رشد و حل مشکلات پیش روی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان مستقر در پارک ایفا کنید.

انتظار می‌رود موارد ذیل در اولویت کارهای اجرایی جناب‌عالی قرار گیرد:
تعامل و تکامل هم‌افزا با استانداری، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی، صنایع خصوصی و دولتی، ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای پارک به‌منظور ارتقای کمی و کیفی خدمات موردنیاز، توسعه کسب و کار شرکت‌ها و واحدهای فناور، بسترسازی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای ظهور و بروز نوآوری، مشارکت و ایفای نقش موثر در ارتقای زیست‌بوم نوآوری و فناوری منطقه، طراحی ساز و کار لازم جهت تربیت نیروی انسانی متخصص در سطوح و حوزه‌های مختلف موردنیاز پارک علم و فناوری، توجه ویژه به معضل بیکاری و تلاش برای ایجاد طرح‌های اشغال‌زای دانش‌بنیان و تغییر فرصت کارجوئی به کارآفرینی، تدوین ساز و کار علمیاتی جهت تحقق مرجعیت و دیپلماسی فناوری و نوآوری و رصد فناوری‌های نوظهور، بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و غیردولتی در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، تلاش در جهت ماموریت‌گرایی پارک و ایجاد قطب‌های فناوری، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و جذب فن‌آموز، دستیار و پسادکتری فناوری، مهندسی پروژه‌های کلان فناوری و تبدیل آن‌ها به ریز پروژه‌ها و واگذاری آنها به شرکت‌های دانش‌بنیان جهت اجرا.

امید است با استعانت از خدای سبحان، درایت جناب‌عالی و همکاری و همراهی با روسای دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، نقشی در  تحقق اهداف نظام علم و فناوری و ارتقای عملکرد این حوزه، ایفا نمایید.

گفتنی است، سید نصرالله افتخاری، دانش‌آموخته رشته تحصیلی دکترای مهندسی عمران، گرایش مهندسی زلزله از دانشگاه علم‌وصنعت ایران و عضو هیأت علمی دانشگاه یاسوج با مرتبه استادیاری است.

ریاست دانشکده صنعت و معدن چرام دانشگاه یاسوج از دی‌ ۱۴۰۰ تاکنون، از سوابق اجرایی افتخاری است.

پیش از این دکتر محسن فرزین، رئیس پارک علم و فناوری استان بود.